Categories
jurnal

jurnal hakkında

gündeviren, yaşamın dalga dalga köpürerek karmaşıklaştığı anlardan birisinde.

bu nedenledir ki bir süredir yazı paylaşma konusunda sınıfta kalıyordu. bir yatta çalışmaya başladığımdan dolayı kendime çok vakit ayıramıyor ve haliyle gündeviren’in sihirli lambasını da sık ovuşturamıyorum. iş tuhaf, meşguliyetse biraz titrek bir kavram.

gündeviren bir “yaşam ispat platformu” olarak kuruldu, oraya buraya evrildi. günaşırı düşüncelerin bir limanı, burası kesin. fakat saatler boyu biriktirdiğim yorgunluğum beni alt ediyor. bir çocuk edasıyla merak ettiğim, hatta kurcaladığım kavramlara, olgulara ve olaylara vakit ayıramıyorum. en azından bunları istediğim kurguyla kaplayıp daha görünür kılamıyorum.

öyleyse, diye düşündüm, ne olacak bu başıboş düşünceler? onları bırakmak istemiyorum. onlar benim en sıkı aynam, bana beni gösteren yegane çizikler. bu nedenle jurnal kuruldu. bu henüz geniş, daha sonradan muhtemelen sıkış-tepiş olacak sayfada ben teknede iken paylaşacağım güncellemeler, duyurular ve düşülecek notlar bulunacak.

çünkü dört koldan ispatlayacağım size. gündeviren yaşıyor!

tabii ki bu sayfada “sabah kahvemi içiyorum, göcek’teyim.” ya da “bugün çok sıcaktı, ayrıca kaptanın ağzına sıçayım.” minvalinde aptal notlar görmeyeceksiniz. aptal olanı aptallara bırakacağım.

uzatmayayım. gündeviren’in seyir jurnaline hoş geldiniz! birkaç kalem ritminde jurnali daha iyi tanımaya başlayacağınızı düşünüyorum. gündeviren’in yazılarındaki, instagram ve facebook sayfasındaki çeşitli görsel düzenlemeler yahut podcast işleri gibi bilgisayarda halledebileceğim her türlü işler bir süre duraksayacak. yaz sonuna dek biraz sadeleşmek zorundayım.

görüşmek üzere!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *