Categories
yazılar

canlı cansız

“kendine sözler verirsin, ardından kimsenin duymadığından emin olduğunda da cayarsın onlardan.”


bir ışıldar gözlerin, güneş gibi hayat verir kimi zamanlar; bazense tembel birer gölge yaratma çabasındadır göz kapakların. sen bütün zıtlıklarsın ve henüz hiçbirisi bile değilsin.

karman çorman hayallerinin ihtişamlı sahnesi aldatır seni her sabah ve sen öğle vaktine doğru hepsinden vazgeçersin. kendine sözler verirsin, ardından kimsenin duymadığından emin olduğunda da cayarsın onlardan. sen tüm cazibesiyle bir yanılsamasın. canlı formunda bir illüzyon, yaşamın tüm fonksiyonlarısın. en iyi sana öğretirler saçmalıklarını, çünkü şıpsevdisindir söz konusu ıvır zıvırsa. yine de her uykunla birlikte kurtulursun tüm düşlerinden -ve de kabuslarından. her güne yeniden doğan kocaman bir bebeksin. altından ziyade etrafı pisletmenin derdindesin. bu da bir oyundur senin için, bilirsin.

sen bütün zıtlıklarsın ve henüz hiçbirisi bile değilsin. olmaya hevesli bir olamamışlık yazıtından ibaretsin. olamamışlığının nişanı olarak da gururla vitrinlere asarsın kendini. oysa ertesi gün kendini astığın yerden cesedini toparlar ve yeniden cansız bedenine yürümeyi öğretirsin.

2 replies on “canlı cansız”

bu yazının diğerlerinden farklı bir havası olmuş, çok başarılı. daha çok yazman dileğiyle 👏🏼

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *